ក្រុមហ៊ុន OCIC របស់លោកអ្នកឧកញ៉ា ពុង ឃាវសែ ជាសមាជិកសមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា
ក្រុមហ៊ុន វិនិយោគទុនអាណិកជនកម្ពុជា (Overseas Cambodia Investment Corporation) ឬហៅកាត់ថា OCIC ដែលមាន លោកអ្នកឧកញ៉ា ពុង ឃាវសែ ជាអគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន គឺជាសមាជិកសមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា ដែលតែងតែជួយគាំទ្រដល់សមាគម នាពេលកន្លងមក។ នេះ​បើតាម​ការបង្ហាញរបស់សមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា នៅលើបណ្តាញសង្គម នាថ្ងៃទី១៧ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦។
ក្រុមហ៊ុន OCIC គឺជាក្រុមហ៊ុនសំណង់ និងអចលទ្រព្យដែលធំជាងគេក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដូចជាអាកាសយានដ្ឋាន​ភ្នំពេញថ្មី ទីក្រុងជ្រោយចង្វា ទីក្រុងកោះនរា ទីក្រុងកោះពេជ្យ និងគម្រោងជាច្រើនទៀត។ លើសពីនេះ ក្រុមហ៊ុន​ក៏​បានវិនិយោគលើវិស័យជាច្រើនទៀតដូចជា វិស័យអប់រំ វិស័យសុខាភិបាល ការលក់រាយ វិស័យបដិសណ្ឋារកិច្ច ប្រព័ន្ធផ្សព្វផ្សាយ ការចែកចាយ ការកម្សាន្ត និងវិស័យកសិកម្មផងដែរ។
សូមជម្រាបថា សមាគមអ្នកសាងសង់កម្ពុជា ត្រូវបានបង្កើតឡើង​​ក្រោម​ការផ្តួចផ្តើមដោយ​ក្រសួងរៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម និងសំណង់ និងលោក​អ្នកឧកញ៉ា ពុង ឃាវសែ អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន OCIC ហើយ​បាន​ចុះបញ្ជី​នៅ​ក្រសួង​មហាផ្ទៃ​ ជាផ្លូវការ​ នៅថ្ងៃទី១៦ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០១១។ លោកអ្នកឧកញ៉ា ពុង ឃាវសែ គឺជាប្រធានសមាគម​អ្នកសាងសង់កម្ពុជា កាលអាណត្តិទី៥ (២០២២-២០២៥)។ រីឯក្នុងអាណត្តិទី៦ (២០២៦-២០២៨) ឧកញ៉ា ឆារស៍ វ៉ាន់ បានជាប់ឈ្មោះជា​ប្រធានសមាគម៕