ព្រះមហាក្សត្រ ចេញព្រះរាជក្រឹត្យផ្តល់គោរមងារដល់កូនប្រុសឧកញ៉ា លាង សាំង ជា «ឧកញ៉ា»
ព្រះករុណាព្រះបាទសម្ដេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រនៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា បានចេញព្រះរាជក្រឹត្យត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារដល់ លោក លាង វិនឡុង សមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល​សម្ព័ន្ធ​សមាគមសហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមកម្ពុជា (FASMEC) ជា «ឧកញ៉ា» នៅថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦ តបតាមសេចក្តីក្រាបបង្គំទូលថ្វាយរបស់ សម្តេចធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយករដ្ឋមន្ត្រីកម្ពុជា។
ឧកញ៉ា តែ តាំងប៉ ប្រធានសម្ព័ន្ធសមាគម FASMEC បានផ្ញើសារលិខិតអបអរសាទរដូច្នេះថា៖ “ខ្ញុំបាទ និងភរិយា ព្រមទាំងប្រធាន អនុប្រធាន ថ្នាក់ដឹកនាំគ្រប់លំដាប់ថ្នាក់ សមាជិក សមាជិកា ទាំងអស់នៃសមាគមមូលនិធិ​សម្តេច​តេជោ ដើម្បីអភិវឌ្ឍន៍សហគ្រាសធុនតូច និងមធ្យមនៅកម្ពុជា និង FASMEC មានសេចក្តីសោមនស្សរីករាយ​យ៉ាងក្រៃលែង និងសូមចូលរួមអបអរសាទរដោយស្មោះអស់ពីដួងចិត្ត ជូនចំពោះ ឧកញ៉ា លាង វិនឡុង ដែលត្រូវ​បាន ព្រះករុណាព្រះបាទសម្តេចព្រះបរមនាថ នរោត្តម សីហមុនី ព្រះមហាក្សត្រ   នៃព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា សព្វព្រះរាជហឫទ័យត្រាស់បង្គាប់ផ្តល់គោរមងារ “ឧកញ៉ា” នាថ្ងៃសៅរ៍ ១២រោច ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស.២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៤ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២៦”។
សូមជម្រាបថា លោក លាង វិនឡុង គឺជានាយកប្រតិបត្តិ ក្រុមហ៊ុនទឹកពិសា ហាយ-ធិច (Hi-Tech Drinking Water)។ លោកឧកញ៉ា លាង វិនឡុង ជា​កូន​ប្រុស​របស់​ម្ចាស់​បុរី ហាយធិក គឺ​កំពូល​អ្នក​ជំនួញ ឧកញ៉ា លាង សាំង និង​លោក​ស្រី ខ្លឹង ផល្លី៕